هاست چیست

در این مقاله قصد داریم به معرفی هاست و یا به عبارتی دیگر فضای میربانی وب بپردازیم.

یک وبسایت مجموعه ای از فایل ها همانند فایل های بر روی ویندوز و سیستم عامل شما است. یک وبسایت در واقع قرار است مجموعه این فایل ها را برای کاربران وبسایت شما نمایش دهد تا کاربران بتوانند از سرویس های طراحی شده شما بر روی وب سایت استفاده نمایند. اما سوال اینجاست که آیا هر فردی به فایل های موجود بر روی سیستم عامل شما دسترسی دارد؟!

پاسخ کاملا روشن است که این امر میسر نیست که هر فردی به فایل های شما دسترسی داشته باشد از سویی دیگر هنگامی که رایانه شما خاموش است دیگر حتی فایل های مورد نظر برای شما نیز قابل دسترس نخواهد بود چه برسد به کاربران دیگر!

برای رفع مشکل این مثال و مشکلاتی دیگر که در این مقاله نمی گنجد، هاست ها به وجود آمدند، هاست یا میزبان وب در واقع یک کامپیوتر قدرتمند است که همیشه قابل دسترس و روشن است و در داخل یک شرکت هاستینگ قرار دارد، حال شما فایل های وب سایت خود را بر روی فضایی که برای شما بر روی این کامپیوتر در نظر گرفته شده قرار می دهید و کاربران به صورت 24 ساعته امکان دسترسی به این فایل ها را خواهند داشت. 

از آنجا که بر روی یک سرور ارائه دهنده سرویس میزبانی وب تعداد زیادی وبسایت قرار خواهد گرفت با توجه به عوامل مختلفی مثل امنیتی، سطوح دسترسی، حجم دیتای زیاد، سرویس های موازی دیگر مثل سرویس ایمیل و ... یک کنترل پنل کاربری در اختیار مدیر وبسایت که قرار می گیرد. قطعا هنگامی که کار با هاستینگ را شروع کنید بدون شک با نام هایی مانند وبسایت پنل، سی پنل، دایرکت ادمین و ... مواجه خواهید شد. 

این پنل ها کار شما را برای قراردهی فایل هایتان بر روی هاست و دسترسی به آن ها ساده می نماید علاوه بر آن سرویس های زیاد دیگری نیز در اختیار شما قرار خواهد داد.

سه نوع کنترل پنل برای مدیریت هاستیگ شما در پارس راد وجوددارد. در صورتیکه سایت شما فقط تحت php و لینوکس کدنویسی شده است پیشنهاد ما هاست لینوکسی است. در شرایطی که نیاز به یک سرویس اشتراکی ارزان برای هاست وبسایت تحت ویندوز و asp.net هستید پیشنهاد ما هاست ویندوز است. اما در صورتیکه که یک وبسایت چه با زبان php و چه asp.net دارید می توانید از سرویس هاست حرفه ای استفاده کنید. البته در صورتیکه وبسایت شما تنها با php کدنویسی شده و حتما باید روی سرور لینوکس بارگزاری شود پیشنهاد ما انتخاب سرویس هاست لینوکس برای شما است در غیر اینصورت هاست حرفه ای امکانات جامع و خوبی در اختیار شما قرار خواهد داد.

میتوانید انواع هاست های پارس راد را در زیر مشاهده کنید:

 

 

هاست ویندوز

هاست ویندوز مخصوص افرادی است که سایت و یا سرویس خود را با زبان های برنامه نویسی مایکروسافتی مانند asp.net, asp.net mvc, .net, dotnet core, ... توسعه داده اند. همچنین هاست ویندوز از فریمورک های تحت node.js مثل angular, react و vue.js پشتیبانی می کند.

هاست لینوکس

هاست لینوکس مخصوص وبسایت ها و سرویس های تحت زبان php, node.js و فریمورک های جاوا اسکریپت (angular, react, vue.js و ...) است. این نوع هاست گزینه مناسبی برای سرویس های با بازدید زیاد است، همچنین امکان نصب وردپرس بر روی این نوع هاست وجود دارد.

هاست وردپرس

این نوع هاست مشابه هاست لینوکس است با این تفاوت که تنظیمات مخصوص وبسایت های وردپرسی بر روی آن صورت گرفته تا خروجی وبسایت وردپرسی شما بهینه تر باشد. هاست وردپرس از لحاظ تعداد بازدید تفاوتی با هاست لینوکس ندارد.

هاست ویندوز ارزان

هاست ویندوز مخصوص افرادی است که سایت و یا سرویس خود را با زبان های برنامه نویسی مایکروسافتی مانند asp.net, asp.net mvc, .net, dotnet core, ... توسعه داده اند. همچنین هاست ویندوز از فریمورک های تحت node.js مثل angular, react و vue.js پشتیبانی می کند. این نوع هاست گزینه مناسیی برای سایت های با بازدید نه چندان زیاد است.

هاست لینوکس ارزان

هاست لینوکس مخصوص وبسایت ها و سرویس های تحت زبان php, node.js و فریمورک های جاوا اسکریپت (angular, react, vue.js و ...) است. این نوع هاست گزینه مناسبی برای سرویس های با بازدید نه چندان زیاد است، همچنین امکان نصب وردپرس بر روی این نوع هاست وجود دارد.

هاست پایتون

این نوع هاست مخصوص وبسایت ها و سرویس های تحت زبان python است که از php, node.js و و فریمورک های جاوا اسکریپت (angular, react, vue.js و ...) به خوبی پشتیبانی می کند. این نوع هاست تنظیمات مخصوص پایتون را دارد و بخوبی از سرویس شما پشتیبانی می کند.

13226 بازدید
هاست لینوکس
نظرات
کد تخفیف اولین سفارش