طراحی سایت پزشکی

پزشکان یکی از قشرهای مهم هر جامعه ای را تشکیل و بدون شک در عرصه IT نیز فعالیت خود را گسترش می دهند.

دنیای IT و فضای مجازی مختص قشر خاصی از جامعه نیست. معمولا هر چه سطح تاثیر گذاری افراد بر جامعه بیشتر باشد نیاز آن ها به حضور در عرصه آی تی بیشتر خواهد شد. بدون شک پزشکان یکی از مهمترین اقشار هر جامعه ای در هر جای دنیا را تشکیل می دهند و همین امر اهمیت حضور آن ها را در دنیای مجازی افزایش می دهد.

بهترین شیوه حضور در فضای مجازی برای هر فرد داشتن یک وبسایت است. یک وبسایت شرایط گوناگونی را برای فعالیت بهتر افراد در فضای مجازی ایجاد می کند.

حال مقداری ریز می شویم و بررسی می کنیم که چرا یک پزشک حتما به یک وبسایت نیاز دارد:

 

1) ارتباطات

داشتن یک وبسایت در اولین گام بهترین وسیله برای شکل گیری بهتر ارتباطات بین پزشک و بیماران است چرا که بستری مناسب برای ارائه نظرات و پیشنهادات و پاسخ پزشکان است و در واقع ارتباطی دو سویه را ایجاد می نماید که بدون شک در ارتقای کارکرد پزشک و ارتقای دانش بیماران تاثیر شگرفی خواهد داشت.

 

2) شناخت مناسب جامعه

قطعا مناسب ترین فضا برای شناخت مناسب افراد از پزشکان وبسایت های اینترنتی می باشد جایی که به سادگی و تنها با جستجوی نام پزشک مردم امکان دسترسی به سوابق، تخصص ها و ... پزشکان را خواهند داشت.

 

3) نمایش سوابق

اغلب پزشکان دارای مدارک، تقدیر نامه ها و جوائزی هستند که معمولا در مطب خود نصب می نمایند. اما با این شرایط تنها افراد اندکی (بیماران مراجعه کننده) امکان مشاهده آن ها را خواهند داشت، اما با حضور در فضای مجازی به سادگی می توان تمامی این مدارک و جوائز را بر روی وب سایت خود فرار داده تا همه افراد حتی از سراسر جهان آن ها را مشاهده نمایند.

پزشک

4) ارائه مقالات

همه پزشکان به صورت دوره ای مقالاتی را نگارش و گاهی در مجله های بین المللی و داخلی چاپ می کنند. داشتن یک وبسایت برای پزشکان شرایطی را فراهم می کند تا بتوانند همه مقالات و دست نوشت های خود را بر روی وب سایت شخصی خود منتشر نمایند تا مورد مشاهده دیگران قرار گیرد.

 

5) استفاده به عنوان فضای آموزشی

آن دسته از پزشکانی که به تدریس تخصص خود می پردازند می توانند از طریق وب سایت شخصی خود با شاگردان و یا مردم در ارتباط باشند و به طور کلی بخشی از فضای آموزشی را به دنیای مجازی انتقال دهند و نهایتا از فضای مجازی به عنوان فضای آموزشی نیز استفاده نمایند.

 

6) اطلاع رسانی

وبسایت ها همیشه محل مناسبی برای تابلو اعلانات و اطلاع رسانی هستند. به عنوان مثال برای غیبت یک پزشک به سادگی می توان با یک اعلامیه بر روی سایت به بیماران اعلام نمود که دکتر در روزی خاص بیمار نمی پذیرد.

 

در انتها ذکر این موضوع لازم است که در ایالات متحده آمریکا بیش از 900,000 پزشک وجود دارد که در حدود 400,000 نفر آن ها دارای وب سایت شخصی هستند اما متاسفانه در ایران از حدود بیش از 213,000 پزشک عضو در سازمان نظام پزشکی تنها کمتر از 1000 پزشک دارای وب سایت هستند.

6162 بازدید
هاست لینوکس ارزان
نظرات
کد تخفیف اولین سفارش