معرفی هاست (میزبانی وب)

معرفی هاست (میزبانی وب)

در این مقاله قصد داریم به معرفی هاست ویا به عبارتی دیگر فضای میربانی وب بپردازیم.

یک وبسایت مجموعه ای از فایل ها همانند فایل های بر روی ویندوز و سیستم عامل شما است. یک وبسایت در واقع قرار است مجموعه این فایل ها را برای کاربران وبسایت شما نمایش دهد تا کاربران بتوانند از سرویس های طراحی شده شما بر روی وب سایت استفاده نمایند. اما سوال اینجاست که آیا هر فردی به فایل های موجود بر روی سیستم عامل شما دسترسی دارد؟!

پاسخ کاملا روشن است که این امر میسر نیست که هر فردی به فایل های شما دسترسی داشته باشد از سویی دیگر هنگامی که رایانه شما خاموش است دیگر حتی فایل های مورد نظر برای شما نیز قابل دسترس نخواهد بود چه برسد به کاربران دیگر!

برای رفع مشکل این مثال و مشکلاتی دیگر که در این مقاله نمی گنجد، هاست ها به وجود آمدند، هاست یا میزبان وب در واقع یک کامپیوتر قدرتمند است که همیشه قابل دسترس و روشن است و در داخل یک شرکت هاستینگ قرار دارد، حال شما فایل های وب سایت خود را بر روی فضایی که برای شما بر روی این کامپیوتر در نظر گرفته شده قرار می دهید و کاربران به صورت 24 ساعته امکان دسترسی به این فایل ها را خواهند داشت. 

از آنجا که بر روی یک سرور ارائه دهنده سرویس میزبانی وب تعداد زیادی وبسایت قرار خواهد گرفت با توجه به عوامل مختلفی مثل امنیتی، سطوح دسترسی، حجم دیتای زیاد، سرویس های موازی دیگر مثل سرویس ایمیل و ... یک کنترل پنل کاربری در اختیار مدیر وبسایت که قرار می گیرد. قطعا هنگامی که کار با هاستینگ را شروع کنید بدون شک با نام هایی مانند وبسایت پنل، سی پنل، دایرکت ادمین و ... مواجه خواهید شد. 

این پنل ها کار شما را برای قراردهی فایل هایتان بر روی هاست و دسترسی به آن ها ساده می نماید علاوه بر آن سرویس های زیاد دیگری نیز در اختیار شما قرار خواهد داد.


تخفیف ویژه دامنه .com

0 پیام

ارسال پیام

لطفا همه فیلدهای (*) دار را پر نمایید.

logo-samandehi